.st0{fill:#FFFFFF;}

Axie Infinity idzie parabolicznie na DEX wiadomości, implementacja stakingów 

Zasilana blockchainem gra Axie Infinity, której token zarządzający AXS po raz kolejny wzrósł dziś do rekordowego poziomu na rynku, po tym jak zespół stojący za grą ogłosił rozwój nowej zdecentralizowanej giełdy (DEX) w zeszły piątek. Najnowsze wiadomości pojawiły się również po tym, jak protokół w zeszłym tygodniu dokonał zrzutu do wczesnych użytkowników i wprowadził nagrody za staking dla posiadaczy AXS.

O 12:38 UTC, AXS, zajmujący 21 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, był notowany na poziomie 150,85 USD, co oznacza wzrost o 38% w ciągu jednego dnia i 137% w ciągu tygodnia.

AXS capital

Najnowsze informacje na temat nadchodzącego Axie Infinity DEX zostały przekazane przez Jeffa Zirlina, współzałożyciela i lidera rozwoju w Sky Mavis, firmie, która stworzyła Axie Infinity, w podcaście The Scoop w piątek.

W wywiadzie, Zirlin wyjaśnił, że celem DEX jest ułatwienie handlu tokenami używanymi w gospodarce gry, w tym tokenem zarządzania AXS i tokenem Smooth Love Potion (SLP), który jest zarabiany przez grę. Rozwój ten stanowi zatem pierwszy krok w kierunku połączenia świata gier play-to-earn blockchain i zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Według Zirlin, DEX zostanie zbudowany na Ronin, łańcuchu bocznym Ethereum (ETH) stworzonym specjalnie dla Axie Infinity, dzięki czemu użytkownicy będą mogli łatwo handlować i wydawać tokeny bez użycia mostu.

Oprócz rozwoju DEX, podekscytowanie ceną tokena AXS również wzrosło w ten weekend po tym, jak zespół pod koniec zeszłego tygodnia ogłosił, że rozprowadził AXS 800.000 jako airdrop dla wczesnych użytkowników.

Zrzut, warty wtedy około 60 mln USD, a dziś prawie 120 mln USD, został wysłany do wszystkich użytkowników, którzy grali w Axie Infinity przed 26 października 2020 r., podano w komunikacie, wyjaśniając jednocześnie, że liczba tokenów otrzymanych przez każdego gracza zależała od poziomu aktywności użytkownika.

Co więcej, wzrost ceny tokenów dziś i w weekend jest również następstwem wprowadzenia nagród za staking w protokole w zeszłym tygodniu.

W momencie pisania tego tekstu, Axie Infinity's staking dashboard pokazuje, że łącznie 12,5 mln tokenów AXS zostało postawionych, wartych około 1,94 mld USD w cenach bieżących i zarabiających szacunkową roczną stopę procentową (APR) w wysokości 187%.

AXS Staking Deska

Zespół Axie Infinity powiedział wcześniej, że początkowe nagrody za staking zostaną pobrane z puli tokenów AXS specjalnie odłożonych do tego celu, a w ciągu pierwszego miesiąca rozdane zostaną 2 miliony AXS.

Miesięczna dystrybucja równa się AXS 64,516 dziennie, co przy obecnych cenach jest warte nieco ponad 9,67 mln USD.

Ogromny wzrost zarówno samego protokołu, jak i ceny tokena AXS został zauważony przez kilka wysoko postawionych osobistości w przestrzeni kryptowalutowej w ostatnim czasie. Wśród nich był Su Zhu z Three Arrows Capital, który na Twitterze w ten weekend nazwał to "najlepszą inwestycją zalążkową w historii" dla funduszu DeFiance Capital skoncentrowanego na DeFi.

Jednak mimo, że wzrost przychodów w całym kwartale był zdecydowanie duży, pojawiają się sygnały, że przychody z protokołu zwalniają.

Na podstawie danych z Token Terminal, dzienne przychody z gry osiągnęły szczyt 6 sierpnia w wysokości 17,5 mln USD, a od tego czasu spadły do około 5,3 mln USD w ostatnią niedzielę. Wykres przedstawiający przychody pokazuje, że spadek był dość konsekwentny.

Dzienny przychód z protokołu dla Axie Infinity

Jednak token AXS kontynuuje swój dynamiczny wzrost, nawet pomimo słabnących przychodów z gry.

Wacław Stankiewicz


Cześć, jestem Wacław Stankiewicz. Inwestorem kryptowalutowym zostałem w 2015 roku. Od tego czasu aktywnie buduję i zarządzam portfelem kryptowalut. Wcześniej pracowałem na klasycznych rynkach akcji. Na moim blogu chętnie podzielę się z czytelnikami moimi doświadczeniami z pracy z giełdami kryptowalut.

Your Signature

Powiązane posty:


Floki Inu kontynuuje swój „uparty” rajd. Kryptowaluta meme wzrosła o 105%.


Ubisoft opracuje gry oparte na blockchainie, w których można zarabiać


Platforma aukcyjna Car For Coin zaczyna przyjmować bitcoiny