.st0{fill:#FFFFFF;}

Bitcoin przełamuje opór 55 tys. USD, powraca do 1 bln USD Market Cap 

Cena bitcoina (BTC) sięgnęła dziś na rynku nawet 55 500 USD, po tym jak po raz pierwszy od maja przełamała ważny poziom oporu na wykresie w okolicach 52 700 USD. Wzrost ten spowodował również, że kapitalizacja rynkowa kryptowaluty numer jeden przekroczyła psychologicznie istotny poziom 1trn USD.

O 14:37 UTC, BTC handlowany był na poziomie 54.239, nieznacznie spadając z wysokiego poziomu powyżej 55.000 USD osiągniętego wcześniej dzisiaj. Cena wzrosła o 9% w ciągu ostatnich 24 godzin, co czyni ją jedną z najlepiej radzących sobie na rynku kryptowalut.

Gwałtowny wzrost ceny bitcoina doprowadził również do wyraźnego wzrostu liczby likwidowanych krótkich pozycji w bitcoinie, wynika z danych Bybt.com. W ciągu ostatnich 4 godzin na wszystkich głównych giełdach zlikwidowano krótkie pozycje w bitcoinie o wartości prawie 151 mln USD, co oznacza gwałtowny wzrost z 4,3 mln USD krótkich pozycji, które zostały zlikwidowane w ciągu poprzednich 4 godzin.

Jednak według dyrektora generalnego CryptoQuant, Ki Young Ju, dzisiejszy skok cen może mieć więcej wspólnego ze zwiększoną presją kupna niż po prostu kaskadą likwidacji. Dyrektor generalny powiedział, że jego dane pokazują, że ktoś kupił BTC o wartości 1,6 mld USD za pośrednictwem zleceń rynkowych w ciągu zaledwie pięciu minut wcześniej dzisiaj.

Według Anto Paroian, dyrektora operacyjnego w kryptowalutowym funduszu hedgingowym ARK36, ten ostatni trend wzrostowy wydaje się różnić od tego sprzed czterech tygodni, kiedy BTC również notowany był w tym przedziale cenowym.

"Następnie, przełamanie bariery 50 000 USD wygenerowało wiele szumu, ale ostatecznie nie było wystarczająco dużo siły na rynkach, aby utrzymać dalszy rajd. Obecnie, po długim okresie konsolidacji w przedziale 40 000 USD, bitcoin wydaje się być znacznie lepiej przygotowany do kolejnego dużego ruchu w górę. Jeśli tak się stanie, bitcoin prawdopodobnie przetestuje swój rekord wszech czasów [około 65.000 USD] i istnieje duże prawdopodobieństwo, że go przebije" - powiedział Paroian w komentarzu przesłanym pocztą elektroniczną, dodając, że "niewielkie cofnięcie do około 48.000 USD jest równie prawdopodobne".

Tymczasem Martha Reyes, Head of Research w digital asset prime brokerage i exchange BEQUANT, zauważyła, że mamy trochę crunch płynności "ale w dobrym sensie".

"Monety opuszczały giełdy w ciągu ostatniego miesiąca, a długoterminowi posiadacze są teraz na ATHs i znacznie mniej prawdopodobne jest, że będą mieli papierowe ręce. To zderza się z silnym zainteresowaniem instytucjonalnym (prawdopodobnie z powodu lepszych sygnałów od regulatorów), co można stwierdzić na podstawie aktywności CME, gdzie spready futures ładnie się odbudowują, a otwarte zainteresowanie rośnie" - powiedziała.

Uważam, że zakończyliśmy czteroletni cykl obniżania cen o połowę - i przechodzimy do następnej ery cenowej.

Dan Morehead, Prezes i założyciel Pantera Capital

Według niego, w miarę jak rynek będzie stawał się coraz szerszy, cenniejszy i bardziej instytucjonalny, amplituda wahań cen będzie się zmniejszać.

"Chociaż mieliśmy już dwa rynki niedźwiedzia z 83% spadkiem, uważam, że należą one do naszej pierwotnej przeszłości. Przyszłe rynki niedźwiedzia będą płytsze. Poprzednie dwa wyniosły -61% i -54%" - napisał prezes, dodając, że z drugiej strony prawdopodobnie nie zobaczymy już więcej rajdów 100x w roku.

Również dzisiaj Soros Fund Management, należący do miliardera inwestora George'a Sorosa, potwierdził na szczycie Bloomberga, że fundusz zainwestował w BTC.

"Z naszej perspektywy ponownie posiadamy kilka monet, nie dużo, a same monety są mniej interesujące niż przypadki użycia DeFi i tego typu rzeczy" - powiedziała Dawn Fitzpatrick, CEO i Chief Investment Officer.

Po gwałtownym wzroście ceny bitcoina nastąpił również skromniejszy wzrost innych głównych kryptowalut, na przykład ethereum (ETH) wzrosło o 3% w ciągu ostatnich 24 godzin, a Cardano (ADA) zmniejszyło swoje straty z dnia dzisiejszego i spadło o zaledwie 1% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Wacław Stankiewicz


Cześć, jestem Wacław Stankiewicz. Inwestorem kryptowalutowym zostałem w 2015 roku. Od tego czasu aktywnie buduję i zarządzam portfelem kryptowalut. Wcześniej pracowałem na klasycznych rynkach akcji. Na moim blogu chętnie podzielę się z czytelnikami moimi doświadczeniami z pracy z giełdami kryptowalut.

Your Signature

Powiązane posty:


Floki Inu kontynuuje swój „uparty” rajd. Kryptowaluta meme wzrosła o 105%.


Ubisoft opracuje gry oparte na blockchainie, w których można zarabiać


Platforma aukcyjna Car For Coin zaczyna przyjmować bitcoiny