.st0{fill:#FFFFFF;}

Gdzie kupić Bitcoiny bez weryfikacji 

Giełdy kryptowalut różnią się od siebie na wiele sposobów, jednym z nich jest obecność lub brak weryfikacji, potwierdzenia tożsamości. Niektórzy użytkownicy wolą pozostać anonimowi, inni chcą po prostu rozpocząć handel tak szybko, jak to możliwe, nie tracąc czasu na oczekiwanie na potwierdzenie od administracji giełdy.

Giełdy kryptowalut bez weryfikacji to platformy online do handlu, wymiany aktywów cyfrowych bez konieczności przechodzenia przez procedurę weryfikacji tożsamości (brak KYC, AML).

Ekipaforex.com przygotował listę popularnych obecnie platform i giełd p2p, które nie wymagają weryfikacji:

Giełda

Weryfikacja

Bramka Fiata

Rynki

Binance

Nie wymagane przy wypłatach do 2 BTC na 24H. Kiedy mamy do czynienia z fiat, wymagana jest weryfikacja.

tak

Spot, instrumenty pochodne, p2p

Bybit

Nie

Nie

Kontrakty terminowe

OKEx

Nie

tak

Spot, instrumenty pochodne

FTX

Nie

tak

P2P

Payeer

Limit wypłat dla niezweryfikowanych kont wynosi $2000 dziennie

tak

Spot

LocalBitcoins

Weryfikacja nie jest konieczna dla klientów o obrotach do 1.000 euro

tak

P2P

PaxFul

Przy obrocie do 1500$ nie jest wymagana weryfikacja (tylko email i numer telefonu)

tak

P2P

Czym jest weryfikacja i dlaczego jest potrzebna

Postęp technologiczny stopniowo usuwa tradycyjne bariery odległości i języka, otwierając świat nieograniczonych możliwości ekonomicznych. Jednocześnie jednak prowadzenie działalności gospodarczej, zwłaszcza w Europie, staje się coraz bardziej ryzykowne. Władze wywierają nacisk na przedsiębiorstwa, aby dokładnie identyfikowały i analizowały podmioty, z którymi prowadzą interesy - jest to konieczne, aby zmniejszyć zagrożenie przestępstwami finansowymi i terroryzmem.

Presja ta doprowadziła do powstania pewnych zasad regulacyjnych: metod identyfikacji Know Your Customer (KYC), wytycznych dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML).

Przepisy prawne mogą się nieco różnić w zależności od regionu, ale podstawowe wymagania są podobne. Każda organizacja prowadząca działalność międzynarodową musi przestrzegać standardów KYC obowiązujących w jurysdykcjach, w których działa. Stopniowo, zgodność z KYC i AML staje się normą, nawet w branżach, które tradycyjnie tego nie wymagały.

Niemniej jednak, giełdy kryptowalutowe rozumieją zamiłowanie swoich użytkowników do anonimowości, ponieważ jest to jedna z racji istnienia kryptowalut. Dlatego też wiele z nich złagodziło zasady, wymuszając weryfikację tylko dla dużych klientów z dużymi sumami pieniędzy. Pozostali mogą swobodnie korzystać z funkcji bez ujawniania poufnych informacji.

Piąta dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AMLD5)

Dyrektywa weszła w życie 10 stycznia 2020 roku. UE często aktualizuje prawodawstwo w celu zwalczania finansowania terroryzmu i prania pieniędzy, a jedną z ostatnich ważnych aktualizacji jest dyrektywa w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy5. Zawiera on sporo różnych zmian, ale skupmy się tylko na tych, które są istotne dla giełd kryptowalutowych:

 • Platformy muszą być zarejestrowane w urzędzie nadzoru finansowego kraju, do którego należą (FCA dla Wielkiej Brytanii, BaFin dla Niemiec itd.).
 • Wszystkie giełdy, banki kryptowalutowe, portfele i inni dostawcy usług kryptowalutowych muszą przestrzegać przepisów KYC/AML, ponieważ są uznawane za instytucje finansowe, tak jak tradycyjne banki.
 • Platformy muszą monitorować każdą transakcję i w razie wykrycia zgłaszać podejrzane transakcje władzom.
 • Platformy muszą prowadzić rejestr użytkowników i ich adresów kryptowalut, tak aby osoby nadzorujące mogły w każdej chwili sprawdzić, kto jest właścicielem danego portfela.

Jak widać, przepisy zostały znacznie zaostrzone w porównaniu z dyrektywą z 2017 r. i mają na celu jak najszersze ujawnienie prywatności posiadaczy kryptowalut.

Ze względu na tę dyrektywę, prawie wszystkie platformy kryptowalutowe na żądanie działające w jurysdykcjach UE wprowadziły obowiązkową weryfikację. A niektórzy zmienili miejsce rejestracji - Deribit, na przykład, legalnie "przeniósł się" do Panamy z Holandii.

Giełdy kryptowalut bez weryfikacji

Giełda Binance

Binance jest giełdą do handlu kontraktami spot i lewarowanymi kontraktami terminowymi. Od 2017 roku szybko się rozwijał i obecnie jest uważany za największą giełdę kryptowalut pod względem wolumenu obrotów i liczby użytkowników. Działa z wszystkimi popularnymi i Wiele rzadkich kryptowalut/tokenów, obsługuje również kilka popularnych walut fiat, w tym rubla.

 • Weryfikacja jest opcjonalna.
 • Dla niezweryfikowanych użytkowników, dzienny limit wypłaty wynosi 2 BTC.
 • Po weryfikacji, kryptowaluty mogą być kupowane za fiat za pomocą karty bankowej.

Giełda Bybit

Bybit specjalizuje się w handlu otwartymi kontraktami na kryptowaluty. Kontrakty są dostępne przy użyciu Bitcoin, Ethereum, EOS i Ripple, a dźwignia do 100x może być zastosowana do handlu. Wydajny rdzeń systemu pozwala mu na przetwarzanie do 100 000 transakcji na sekundę. Dla nowych użytkowników przewidziany jest bonus powitalny w wysokości 10$.

Na Bybit nie ma weryfikacji konta, wszystkie funkcje i limity są dostępne dla każdego zarejestrowanego użytkownika.

Giełda OKEx

Giełda kryptowalut OKEx nie wymaga dowodu tożsamości, ale istnieje możliwość weryfikacji w tym celu:

 • Rozszerzenie limitów wypłat.
 • Uzyskaj dostęp do dodatkowych funkcji, takich jak handel p2p.
 • Zwiększenie bezpieczeństwa konta.

Istnieje możliwość weryfikacji zarówno dla użytkowników samodzielnych, jak i korporacyjnych. Możliwe jest jednak wejście do funduszy i handel bez podawania szczegółowych informacji o sobie. Jednak w przypadku wielu transakcji platforma będzie wymagała powiązania z numerem telefonu.

Giełda FTX

Istnieją trzy poziomy weryfikacji konta na FTX:

 • Nie zweryfikowany (poziom 0). Adres e-mail jest wystarczający. Nie można handlować, wpłacać ani wypłacać aktywów.
 • Poziom 1. Musisz podać swoje nazwisko, imię, patronimik i kraj zamieszkania. Pełna funkcjonalność jest otwarta. Limity wypłat wynoszą $2000 dziennie. Jeśli obrót handlowy przekroczy kwotę przelewów, limit jest zwiększany do 9000 USD.
 • Poziom 2. Ponadto należy podać swoją datę urodzenia, dowód zamieszkania, źródło dochodu i dowód tożsamości. Weryfikacja usuwa wszelkie ograniczenia.

Wielkość transferu odnosi się do sumy transakcji wejścia i wyjścia. Przelewy między subkontami nie są wliczane.

Giełda Payeer

Użytkownicy portfela i wymiany Payeer mogą być zweryfikowani, jeśli chcą, ale nie jest to konieczne. Jedyną rzeczą, jaką zrobi weryfikacja, jest rozszerzenie limitów wypłat. Zweryfikowani użytkownicy mogą również zamówić kartę płatniczą w jurysdykcjach, w których jest ona dostępna.

Payeer posiada dwa rodzaje kont - osobiste (dla użytkowników prywatnych) i firmowe. Funkcje są generalnie takie same, jedyną różnicą są wymagane dokumenty i limity, które są w związku z tym otwierane.

Giełda p2p LocalBitcoins

LocalBitcoins jest najstarszą i najbardziej znaną giełdą p2p Bitcoin. Umożliwia szybkie znalezienie kontrahenta z dowolnego kraju na świecie i kupno lub sprzedaż kryptowaluty, również za gotówkę. Obsługiwanych jest wiele wygodnych metod płatności - systemy płatnicze, karty bankowe. Za pomocą systemu filtrów można łatwo wybrać reklamy, które będą pasować do warunków.

Wczesną jesienią 2019 roku wymiennik wprowadził obowiązkową weryfikację zgodnie z wymogami lokalnego regulatora. Jego cechy:

 • Istnieją cztery poziomy kont - T0, T1, T2, T3.
 • Poziom T0 wymaga jedynie potwierdzenia mailowego i telefonicznego, jak również podania nazwiska i kraju, a limit obrotu wynosi do 1.000 euro rocznie. Ponadto, ten typ konta pozwala tylko na kupno, ale nie na sprzedaż Bitcoins.
 • Poziom T1 rozszerza limit do 20.000 EUR. Wymagany jest fizyczny adres i dowód tożsamości.
 • Poziom T2 wymaga dowodu zamieszkania i rozszerza limit do 200.000 euro.
 • Na poziomie T3 nie ma limitów transakcyjnych. Aby ją otrzymać, konieczna będzie rozszerzona weryfikacja tożsamości.

Wniosek

Czy giełdy kryptowalutowe są bezpieczne bez weryfikacji? Ogólnie rzecz biorąc, tak. Nie ma nic niebezpiecznego w zachowaniu anonimowości, a sam mechanizm wysyłania i odbierania kryptowalut jest dobrze zabezpieczony. Dzięki wprowadzeniu opcjonalnej weryfikacji, giełdy mogą pozostać legalne i chronić się przed oszustwami przy przekazywaniu dużych sum pieniędzy. Ale jest to na drodze do stania się bardziej powszechną praktyką.

Wacław Stankiewicz


Cześć, jestem Wacław Stankiewicz. Inwestorem kryptowalutowym zostałem w 2015 roku. Od tego czasu aktywnie buduję i zarządzam portfelem kryptowalut. Wcześniej pracowałem na klasycznych rynkach akcji. Na moim blogu chętnie podzielę się z czytelnikami moimi doświadczeniami z pracy z giełdami kryptowalut.

Your Signature

Powiązane posty:


Floki Inu kontynuuje swój „uparty” rajd. Kryptowaluta meme wzrosła o 105%.


Ubisoft opracuje gry oparte na blockchainie, w których można zarabiać


Platforma aukcyjna Car For Coin zaczyna przyjmować bitcoiny