.st0{fill:#FFFFFF;}

Jak kupić Axie Infinity (AXS) 

Na pozór Axie Infinity to kreskówkowa gra fantasy, ale w gruncie rzeczy jest to udany projekt kryptowalutowy, który wykorzystuje technologię tokenów NTF i pozwala swoim użytkownikom zarabiać pieniądze poprzez grę. Chociaż gra jest jeszcze we wczesnym dostępie, już stała się jedną z najbardziej udanych platform NTF stworzonych na Ethereum. Wewnętrzna moneta sieci AXS jest tokenem kontrolnym dla całego uniwersum Axie. W tym artykule przyjrzymy się bliżej jak kupić Axie Infinity (AXS) i dlaczego warto to zrobić.

Podstawowe informacje na temat Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity to gra oparta na blockchainie, inspirowana Pokemonami. W wirtualnym ekosystemie Axie Infinity, użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z innymi i zarabiać AXS poprzez umiejętną grę. Animowane postacie Axie walczą, budują swoje królestwa, a nawet mogą wymieniać się przedmiotami w grze, gdzie każdy taki przedmiot jest ekskluzywnym tokenem NTF.

Kryptowaluta AXS bije rekord za rekordem, a sam projekt Axie Infinity może stać się legendą gier blockchain. Projekt został uruchomiony w 2018 roku przez grupę wietnamskich deweloperów w oparciu o inteligentne kontrakty Ethereum. Dziś Axie Infinity znajduje się wśród 50 najlepszych kryptowalut według CoinMarketCap, z łączną kapitalizacją ponad 2 miliardów dolarów.

Jak kupić Axie Infinity (AXS) na Binance

Giełda kryptowalutowa Binance oferuje najprostszy sposób na zakup Axie Infinity bezpośrednio z kart bankowych. Dzięki usprawnieniu procesów na giełdzie, zakup trwa tylko kilka minut i wymaga wykonania następujących prostych czynności:

 • Załóż konto na giełdzie kryptowalutowej Binance.
 • Najedź myszką na sekcję "Buy Cryptocurrency" i wybierz preferowaną walutę płatności fiat w rozwijanym oknie, a następnie "Credit/Debit Card".
 • W pozycji "Receive" wybierz kryptowalutę AXS za pomocą menu rozwijanego, a następnie wprowadź kwotę zakupu. Na dole formularza zostanie natychmiast wyświetlona cena zakupu.
 • Sprawdź, czy wprowadzone informacje są poprawne i naciśnij "Confirm".
 • Dokonaj wstępnej weryfikacji usługi. Nie jest wymagana dokumentacja potwierdzająca informacje.
 • Wprowadź dane swojej karty i dokonaj płatności online.

Minimalna kwota zakupu w sekcji to 15 USD, a maksymalna po przejściu wstępnej weryfikacji to 300 USD. Maksymalny limit może zostać zwiększony poprzez przejście dodatkowych etapów weryfikacji KYC. Axie Infinity (AXS) można również kupić na Binance za szereg popularnych kryptowalut bez weryfikacji i do 2 BTC.

Instrukcje krok po kroku dotyczące zakupu Axie Infinity (AXS)

Kryptowaluta Axie Infinity była notowana na wielu giełdach kryptowalutowych. Podobnie jak wiele innych ważnych monet cyfrowych, AXS można kupić za pieniądze fiat lub popularne kryptowaluty.

Największy wolumen obrotów AXS przypada na giełdę kryptowalutową Binance. 32% wszystkich transakcji kryptowalutowych pochodzi z par AXS/USDT na tej konkretnej platformie handlowej. Giełda kryptowalutowa Huobi również oferuje wysoką płynność dla par AXS.

Kupno Axie Infinity (AXS) jest również dostępne na KuCoin i OKEx. Na wszystkich powyższych platformach, z wyjątkiem Binance, moneta jest sprzedawana za kryptowaluty na rynku spot. Binance dodatkowo oferuje szybki zakup AXS za fiat.
Proces kupna na wszystkich platformach wymiany jest podobny do siebie. Poniżej przyjrzymy się bardziej szczegółowo algorytmowi kupowania.

Krok 1: Załóż Konto Na Giełdzie

Po pierwsze, musisz zarejestrować się na giełdzie. Proces rejestracji różni się na wszystkich giełdach, ale zazwyczaj nowi użytkownicy są najpierw proszeni o wypełnienie małego formularza z podstawowymi informacjami o sobie, a następnie aktywują swoje konto.

Niektóre giełdy rejestrują profile przez numer telefonu lub e-mail, inne oferują tylko jedną z tych opcji. Po wypełnieniu formularza na podany numer lub e-mail zostanie wysłana wiadomość z kodem aktywacyjnym lub linkiem. Kod należy wpisać w odpowiednie pole na wymienniku lub po prostu kliknąć na link, aby zakończyć tworzenie konta.

Krok 2: Zweryfikuj Się

Jeśli planujesz handlować fiatami, będziesz musiał przejść weryfikację KYC poprzez podanie podstawowych informacji o sobie oraz skanów dokumentów do weryfikacji w swoim profilu.

Niektóre giełdy, takie jak Binance, Huobi, KuCoin, wymagają jedynie formalnej weryfikacji bez dostarczania skanów dokumentów, aby rozpocząć handel fiatem. Na innych giełdach, aby pracować z pieniędzmi fiat, będziesz musiał dostarczyć cyfrowe kopie swoich dokumentów do administracji giełdy i czekać na ich weryfikację. W związku z tym weryfikacja może trwać od kilku minut do kilku dni.

Krok 3: Uzupełnienie Salda Na Giełdzie

Następnym krokiem jest wpłata środków na konto wymiany. Aby zasilić swoje konto kryptowalutowe, musisz skopiować numer portfela wymiany pożądanych aktywów do swojej osobistej szafki, a następnie wysłać monety do niego za pomocą zwykłej transakcji kryptowalutowej.

Depozyty mogą być dokonywane poprzez płatności online z karty lub e-portfela. Niektóre giełdy pozwalają również na zasilanie konta za pomocą przelewów bankowych.

Krok 4: Wypełnienie Formularza Zakupu I Płatność

Axie Infinity (AXS) można kupić na większości platform transakcyjnych tylko w sekcji transakcji spot poprzez złożenie zlecenia. Będzie to wymagało:

 1.  Otwórz sekcję handlu kasowego na giełdzie.
 2. Użyj paska wyszukiwania, aby znaleźć parę handlową z AXS i kliknij na nią. Giełda otworzy szczegółowe informacje na temat pary oraz wykres zmian kwotowań.
 3. Znajdź na stronie formularz kupna i określ rodzaj zamówienia oraz liczbę monet, które chcesz kupić. Jeśli złożysz zlecenie z limitem lub stop-limit, będziesz musiał również określić wartość monet lub limity, przy których pozycja zostanie automatycznie zamknięta.

Zlecenie po cenie rynkowej zamyka się natychmiast, po czym monety zostają natychmiast wpłacone na Twoje konto giełdowe. Inne rodzaje zleceń zostaną zamknięte po otrzymaniu przeciwnej oferty lub gdy rynek osiągnie właściwą wartość.

Dlaczego warto kupić Axie Infinity (AXS)

W ciągu ostatnich kilku miesięcy dzienna sprzedaż AXS przekroczyła granicę 620 milionów, liczba graczy, którzy codziennie logują się do Axie Infinity przekracza 250 000, a liczba aktywnych użytkowników przekracza 1 milion.

Eksperci uważają, że te wartości, podobnie jak wartość AXS, będą rosły. W końcu projekt jest obecnie na etapie aktywnego wzrostu i nie uwolnił jeszcze swojego pełnego potencjału. W najbliższej przyszłości twórcy planują uruchomienie AXS Stacking. Ponadto, gdy sieć stanie się wystarczająco zdecentralizowana, twórcy planują umożliwić posiadaczom AXS zarządzanie platformą.

Oczekuje się, że zmiany te będą miały pozytywny wpływ na wartość monety, podobnie jak wzrost liczby użytkowników platformy.

Kiedy najlepiej kupić Axie Infinity (AXS)

Twórcy AXS zadbali o to, by zapobiec inflacji, wypuszczając na rynek początkowo tylko 22,22% całkowitego nakładu monet. Kryptowaluta będzie wprowadzana do swobodnego obrotu stopniowo, a jej maksymalna emisja w wysokości 270 mln AXS trafi na rynek dopiero w 2026 roku.

Oprócz dostępnej liczby monet w obiegu, na wartość monety wpływa również wzrost liczby użytkowników, aktualizacje projektu i oczywiście czynniki rynkowe.

Tak więc, aby znaleźć najbardziej opłacalny moment do zakupu, należy wziąć pod uwagę wszystkie wyżej wymienione czynniki i dokonać fundamentalnej analizy projektu i rynku. Kupno Axie Infinity (AXS) jest zalecane na rynku niedźwiedzim, kiedy wartość monety spada. Trend spadkowy występuje wtedy, gdy jest więcej sprzedających niż kupujących, więc prawem rynku jest to, że ceny spadają.

Spadku wartości monety można się również spodziewać, gdy nowe AXS zostaną dodane do całkowitej podaży obiegowej. Z kolei wzrostu wartości monety należy spodziewać się po uruchomieniu steamingu. Oprócz wprowadzenia nowej funkcji, będzie to dodatkowa zachęta dla wielu inwestorów do posiadania tej monety. Warto jednak zaznaczyć, że wszystkie smart kontrakty na AXS stacking będą zawierane na okres jednego roku.

Jak bezpiecznie przechowywać kryptowalutę

Handlując na rynku kryptowalut, zawsze istnieje ryzyko stania się ofiarą ataków hakerów. Kryptowaluty nie są ściśle regulowane w większości części świata, co czyni je atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców, którzy żerują na tajnych kluczach do portfeli. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na wybór miejsca przechowywania kryptowalut.

Najbezpieczniejszym miejscem do przechowywania Twoich aktywów kryptowalutowych są portfele typu cold storage. Mogą one obejmować przechowywanie portfela na papierze, niezrzeszonych urządzeniach pamięci masowej innych firm lub urządzeniach dedykowanych. Ta ostatnia opcja jest najbardziej atrakcyjna i bezpieczna. Nie jest narażony na zagrożenia środowiskowe jak papierowy portfel, posiada bezpieczniejszą pamięć niż tradycyjne nośniki danych, a co najważniejsze, pozwala na łatwe dokonywanie transakcji.

Na przykład, najlepiej sprzedający się portfel sprzętowy Ledger ma stylowy wygląd i jest wyposażony w wyświetlacz ułatwiający obsługę. Przechowuje on klucz prywatny użytkownika w zaszyfrowanym chipie i nigdy nie jest dostępny online. Użytkownicy mogą ustawić PIN dla dodatkowego bezpieczeństwa i frazę SEED, aby przywrócić portfel.

Porady i wskazówki

Handel i inwestowanie w kryptowaluty zawsze wiąże się z ryzykiem ze względu na zmienność aktywów i dużą liczbę oszustów. Czasami cały rynek kryptowalut może się załamać z powodu jednego tweeta, a pomimo pozytywnej fundamentalnej i technicznej analizy rynku, prognozy mogą być błędne. Ponadto, na każdym kroku czyhają oszuści i hakerzy, którzy czyhają na łatwowiernych użytkowników.

Trzymaj się następujących wskazówek, aby chronić siebie, swoje aktywa kryptowalutowe i kapitał inwestycyjny:

 • Współpracuj tylko z weryfikowanymi giełdami. Wiele giełd może okazać się oszustwem lub z powodu braku odpowiednich zabezpieczeń zostać zerwanych przez hakerów.
 • Zawsze dbaj o bezpieczeństwo swoich kont. Pamiętaj o ustawieniu silnych haseł do swoich kont, włączeniu dwuskładnikowego uwierzytelniania i innych dodatkowych środków bezpieczeństwa.
 • Przed zakupem należy dokładnie zbadać rynek. Upewnij się, że wartość monety w momencie zakupu jest uzasadniona i nie spadła lub wzrosła z powodu nieuzasadnionego szumu.
 • Przechowuj swoje aktywa w portfelach typu "cold storage". Niewielka ilość monet potrzebna do codziennego użytku może być pozostawiona w portfelu giełdowym lub innym portfelu z gorącą pamięcią, ale zaleca się, aby większość monet była przechowywana w zimnych magazynach, które są tak dostępne dla hakerów, jak to tylko możliwe.

Ekosystem gier Axie Infinity stale się rozwija, przyciągając coraz więcej użytkowników. W konsekwencji, coraz więcej monet jest zamykanych w ekosystemie, aby zapewnić moment na grę, co powoduje naturalne ograniczenie podaży na rynku i wzrost ceny. Kupno AXS może być udaną inwestycją, ale nigdy nie zapominaj o ryzyku i niebezpieczeństwach związanych z rynkiem kryptowalut.

Wacław Stankiewicz


Cześć, jestem Wacław Stankiewicz. Inwestorem kryptowalutowym zostałem w 2015 roku. Od tego czasu aktywnie buduję i zarządzam portfelem kryptowalut. Wcześniej pracowałem na klasycznych rynkach akcji. Na moim blogu chętnie podzielę się z czytelnikami moimi doświadczeniami z pracy z giełdami kryptowalut.

Your Signature

Powiązane posty:


Floki Inu kontynuuje swój „uparty” rajd. Kryptowaluta meme wzrosła o 105%.


Ubisoft opracuje gry oparte na blockchainie, w których można zarabiać


Platforma aukcyjna Car For Coin zaczyna przyjmować bitcoiny