.st0{fill:#FFFFFF;}

Ubisoft opracuje gry oparte na blockchainie, w których można zarabiać 

Producent i wydawca gier wideo Ubisoft planuje inwestować w startupy blockchain i tworzyć własne projekty oparte na koncepcji play-to-earn. Poinformował o tym dyrektor generalny Yves Guillemot podczas telekonferencji dotyczącej pierwszej połowy roku fiskalnego 2021/22 - pisze IGN.

28 października francuska spółka opublikowała raport finansowy. W nim Ubisoft powiedział, że aktywnie bada technologię blockchain, która interesowała go od początku istnienia.

"To długoterminowe badanie jest związane z ciągłym poszukiwaniem przez Ubisoft innowacji i nowych sposobów na zbliżenie graczy do prawdziwych uczestników [wirtualnych] światów. Inicjatywa ta daje również firmie możliwość zastanowienia się nad najlepszymi sposobami pokonania początkowych ograniczeń blockchaina związanych z odpornością i skalowalnością" - czytamy w dokumencie.

Dyrektor finansowy Ubisoft Frederic Duguet nazwał technologię blockchain "rewolucją". Powiedział, że firma może wykorzystać go do monetyzacji swoich gier:

"[Blockchain] umożliwi model play-to-earn, dzięki któremu więcej graczy będzie mogło zarabiać na zawartości, ich własnej zawartości, i uważamy, że to pomoże branży znacznie się rozwinąć. Współpracujemy z wieloma małymi firmami wdrażającymi blockchain i zaczynamy dostrzegać, jak może on wpłynąć na branżę, dlatego chcemy być jednym z kluczowych graczy."

W październiku Ubisoft wziął udział w rundzie finansowania Animoca Brands, dostawcy gier blockchain z siedzibą w Hongkongu.

Przypomnijmy, że w kwietniu firma dołączyła do ekosystemu platformy blockchain Tezos jako korporacyjny walidator.

Wacław Stankiewicz


Cześć, jestem Wacław Stankiewicz. Inwestorem kryptowalutowym zostałem w 2015 roku. Od tego czasu aktywnie buduję i zarządzam portfelem kryptowalut. Wcześniej pracowałem na klasycznych rynkach akcji. Na moim blogu chętnie podzielę się z czytelnikami moimi doświadczeniami z pracy z giełdami kryptowalut.

Your Signature

Powiązane posty:


Floki Inu kontynuuje swój „uparty” rajd. Kryptowaluta meme wzrosła o 105%.


Platforma aukcyjna Car For Coin zaczyna przyjmować bitcoiny


NFT token SuperRare wzrósł o 176% po wejściu na giełdę Binance.